Łupek dachowy

naturalna różnorodność

Łupek jest rodzajem skały osadowej, wydobywany w kopalniach na dużych głębokościach. Do wydobycia i produkcji, starannie wybiera się najlepsze złoża surowca na całym świecie.

Wachlarz oferowanych produktów obejmuje szeroki asortyment pokryć dachowych i fasadowych,

Krycie prostokątne, krycie niemieckie, krycie łuskowe czy krycie dzikie szlachetnym łupkiem mozelskim to prawdziwe dzieło sztuki.


Firma Śląskie Kruszywa Naturalne jest generalnym przedstawicielem firmy Rathscheck w Polsce. Spółki wchodzą w skład grupy Werhahn K.G.

Firma Rathscheck od setek lat zajmuje się produkcją płytek z łupka naturalnego wykorzystywane jako materiał do wykonywania trwałych pokryć dachowych i fasadowych. Początek działalności gospodarczej datuje się na rok 1793. Duże doświadczenie w zakresie produkcji i wysokie kryteria jakościowe oferowanego asortymentu pozwoliły na wypracowanie pozycji lidera na rynku pokryć dachowych i fasadowych z łupka dachowego. Firma również jest aktywna w zakresie szkoleń dla dekarzy i architektów w zakresie zastosowania łupka naturalnego w budownictwie. W oparciu o niemieckie wytyczne techniczne krycia łupkiem i nasze doświadczenia opracowaliśmy również szereg detali i rozwiązań architektonicznych dla architektów, projektantów i rzemieślników. Oferowany materiał dostępny jest bezpośrednio z magazynu w Polsce co niejednokrotnie ułatwia planowanie i pracę dekarzy.