Akcesoria dachowe

Dach to zwieńczenie każdego domu, oprócz ładnego i estetycznego wyglądu, musi spełniać bardzo ważne funkcje. Pod tym pojęciem rozmieć należy produkty, które w sposób perfekcyjny i kompletny zagwarantują szczelność pokrycia dachowego oraz zadbają o odpowiednią wentylację.

Akcesoria dachowe to między innymi komunikacja dachowa w postaci ław i stopni kominiarskich, zabezpieczenia przeciw śniegowe ocynkowane, stalowe powlekane oraz aluminiowe.

Natomiast kominki wentylacyjne znakomicie spełniają swoje zadanie, przy zachowaniu estetyki wykonania.

Przed ponad dwudziestoma laty powstała w Niemczech, w Holzwickede k. Dortmundu firma IVT (www.ivt.de), której działalność od samego początku polegała na produkcji i sprzedaży do klientów hurtowych akcesoriów uzupełniających do pokryć dachowych.

Produkty ITV:

  • produkty do dachów spadzistych
  • technika montażu i mocowań do dachów i ścian
  • produkty do dachów płaskich

Firma mdm® spółka akcyjna z siedzibą w Cieszynie działa na rynku od 1995 roku i obecnie jest wiodącym producentem akcesoriów dachowych w Polsce. W jej skład wchodzą zakłady produkcyjne w Cieszynie, Bielsku-Białej i Wojciechowie. Zakłady mdm® w Cieszynie i Wojciechowie specjalizują się w produkcji szerokiej gamy akcesoriów dachowych: taśm kalenicowych i kominowych, koszy dachowych, spinek do dachówek, klamer montażowych, wywietrzników kalenicowych, systemów przeciwśniegowych, elementów komunikacji dachowej, układów odgromowych, taśm reperacyjnych do membran i folii dachowych, dachówek przejściowych. W zakładzie mdm®NT w Bielsku-Białej wytwarzane są nowoczesne membrany dachowe, folie paroizolacyjne oraz mikroporowaty film dyfuzyjny. Nowością w ofercie mdm® jest innowacyjny kominek wentylacyjny VIRTUM®.