Izolacje

komfort cieplny w budynku

Dobrze przemyślany wybór materiału izolacyjnego, ma istotny wpływ na uzyskanie komfortu w budynku.

Wełna mineralna skalna i szklana są z pozoru identyczne. Obie stanowią właściwą izolację termiczną, akustyczną i przeciwogniową. Mają jednak cechy, którymi się różnią. Surowcem używanym do produkcji wełny mineralnej skalnej  jest bazalt, gabro, dolomit lub kruszywo wapienne oraz pochodzące z recyklingu brykiety mineralne. Powstają w ten sposób konkretne produkty – płyty, maty, otuliny – lub wytwarzane luźne strzępki wełniane zwane granulatem. 

Wełna mineralna szklana powstaje z piasku kwarcowego i stłuczki szklanej pochodzącej z recyklingu. Wytwarza się z niej płyty i maty.

Wybór styropianów jest ogromny i niejeden inwestor zastanawia się, jaki styropian na ocieplenie domu wybrać.

Fundament, hydroizolacja, podłoga, dach, ściana w kolorze białym czy grafitowym. W tak szerokiej ofercie znajdują się profesjonalne rozwiązania dla każdej inwestycji.


Firma climowool to jeden z największych producentów ociepleń w Polsce. Produkujemy materiały izolacyjne z wełny mineralnej oraz płyty z mineralnej wełny szklanej, dzięki czemu tworzymy idealny klimat w Twoim domu dla Ciebie i Twoich bliskich.

SWISSPOR – producent styropianu i papy

Wełna skalna ROCKWOOL to komfort i trwałość na lata dla Ciebie i Twojej rodziny

Firma Styropian Plus sp. z o.o. istnieje na rynku od 1999 r., w którym to roku rozpoczęto produkcję styropianu budowlanego w fabryce znajdującej się w miejscowości Czarne Dolne.

Termoizolacja Thermano to wysokiej jakości, rewolucyjne i nowoczesne rozwiązanie do zastosowania w różnych aplikacjach. W naszej ofercie znajdziesz płyty PIR Thermano charakteryzujące się bardzo dobrymi właściwościami izolacyjnymi i wytrzymałościowymi. Zapraszamy do sprawdzenia naszego asortymentu.

Płyty PIR Thermano są produkowane z poliizocyjanuratu, wysokiej jakości materiału, zabezpieczonego dodatkowo z dwóch stron okładziną z kilku warstw polimerów z udziałem aluminium. W ten sposób płyty PIR Thermano idealnie sprawdzają się w budownictwie przemysłowym i mieszkaniowym.

Aluthermo® to innowacyjne rozwiązania w zakresie cienkiej termoizolacji. Charakteryzują się lekką i elastyczną budową, są łatwe w montażu i dostosowują się do różnych kształtów izolowanych powierzchni. Cienka izolacja refleksyjna Aluthermo®, może być stosowana we wszystkich obszarach wymagających izolacji termicznej. Jest bardzo skuteczna, gdyż działa inaczej niż tradycyjne materiały izolacyjne. Nie spowalnia ujścia energii, ale odbija ją jak lustro.