Komin to konstrukcja, która przechodzi przez kilka stropów, jest zamurowana, otynkowana i zakończona na dachu, więc ewentualna potrzeba jej naprawy wiąże się niejednokrotnie z ogromnych rozmiarów przymusowym remontem. Jest to inwestycja na długie lata, dlatego wybór musi być precyzyjny i przemyślany.

Systemy kominowe są projektowane tak, by bezpiecznie odprowadzać spaliny i dym z różnego rodzaju urządzeń grzewczych. Produkty posiadające odpowiednie certyfikaty, wykonane są z materiałów najwyższej jakości ceramiki kominowej odpornej na pożar sadzy oraz kwasowe skropliny, bardzo wytrzymałych pustaków keramzytowych, właściwie dobranej izolacji oraz elementów stalowych ze stali szlachetnej, która odporna jest na wszystkie czynniki zewnętrzne.

Systemy kominowe przeznaczone są do wszystkich typów urządzeń, dostosowane do pracy mokrej lub suchej, a w szczególności kominków, kotłów na paliwo stałe, kotłów kondensacyjnych, połączone z szeroką ofertą pustaków wentylacyjnych.

Ceramiczne systemy kominowe OSMOSE

PROSTY MONTAŻ, TRWAŁOŚĆ I PEWNOŚĆ DZIAŁANIA, UNIWERSALNOŚĆ ZASTOSOWANIA, WYKONANIE Z MATERIAŁÓW EKOLOGICZNYCH, WSZYSTKIE NIEZBĘDNE ELEMENTY OD JEDNEGO DOSTAWCY, ODPORNE NA POŻAR SADZY, ODPORNE NA DZIAŁANIE KWAŚNYCH KONDENSATÓW, OPTYMALNE ODPROWADZANIE SPALIN ZE WSZYSTKICH PIECÓW, DZIĘKI PROSTEMU SYSTEMOWI ZŁOŻONEMU Z NIEWIELU CZĘŚCI, DOSTĘPNOŚĆ PEŁNEJ GAMY ŚREDNIC RUR CERAMICZNYCH.

Systemy kominowe NIKO zostały zaprojektowane tak, by bezpiecznie odprowadzać spaliny i dym z różnego rodzaju urządzeń grzewczych. Nasze systemy zbudowane są z materiałów najwyższej jakości – ceramiki kominowej odpornej nawet na pożar sadzy, ale też na kwasowe skropliny, bardzo wytrzymałych pustaków keramzytowych, prezyzyjnie dobranej izolacji oraz elementrów stalowych ze stali szlachetnej, która odporna jest na wszystkie czynniki zewnętrzne. Oferujemy obecnie pięć rodzajów systemów kominowych, które stanowią zawsze optymalne rozwiązanie zarówno z punktu widzenia konstrukcji kominów, jak i ekonomii (budowa komina ceramicznego jest tańsze niż budowa komina tradycyjnego z cegieł).