Dachówki ceramiczne // dachy lubuskie

jedyne w swoim rodzaju.

Przez setki lat dachy najpiękniejszych i najbardziej prestiżowych budynków pokrywane były dachówkami ceramicznymi. Na większości zachowanych do naszych czasów zabytków, możemy podziwiać  szlachetność tego niezwykłego materiału. Zachwycają różnorodnością form, barw i powierzchni. 

Dachówki ceramiczne to synonim indywidualnej kreatywności, łączą w sobie nowoczesną technologię, opatentowane rozwiązania, najwyższą jakość i trwałość potwierdzoną stosownymi dokumentami. Poprzez proces uszlachetniania, uzyskujemy powłokę angobowaną lub glazurowaną.

Dachówka ceramiczna płaska, marsylka, zakładkowa, suwakowa czy karpiówka stanowią gwarancję prestiżu najnowocześniejszego designu.

W naszej ofercie znajdują się dachówki ceramiczne najlepszych producentów.

Monier Braas Sp. z o.o. to wiodący producent kompletnych systemów dachowych w Polsce.

Od ponad 20 lat firma oferuje szeroki asortyment produktów najwyższej jakości, składające się na kompletny system dachowy: dachówki betonowe i ceramiczne, elementy kształtowe dopasowane do konkretnych modeli, zestawy produktów służące do prawidłowego wykończenia dachu od folii wstępnego krycia, izolacji nakrokwiowych, poprzez akcesoria dachowe, systemy rynnowe, po nowoczesne systemy solarne. W efekcie nasi Klienci otrzymują najwyższej jakości kompletny dach zintegrowany nie tylko wizualnie, ale przede wszystkim technologicznie.

DACHÓWKI CERAMICZNE MONIER BRAAS

Dachówki ceramiczne Braas produkowane są z najwyższej jakości surowców w nowoczesnej technologii. Sprawdzone na przestrzeni wieków – dachówki ceramiczne zalicza się do najstarszych pokryć dachowych – po dziś dzień stanowią synonim piękna, naturalności i bezpieczeństwa. Dachówki ceramiczne Braas powstają z gliny, której wysoka jakość porównywalna jest z zaletami glinek leczniczych. Dachówki te dodają dachom klasycznego uroku i ciepła. Zachwycają mnogością barw, dzięki którym mogą Państwo nadać swojemu dachowi indywidualny charakter – zgodnie z własnym smakiem i pomysłem.

CREATON Polska to jakość, innowacyjność i doświadczenie.

CREATON to europejska marka dachowa o bogatej, ponad 130-letniej tradycji. Jest obecna na polskim rynku już od ponad 20 lat. Przez ten czas zyskała uznanie w oczach dekarzy i zaufanie tysięcy klientów. Dachówki ceramiczne i cementowe CREATON dostępne w bogatej gamie kolorów i powierzchni to synonim najlepszego designu, doskonałej funkcjonalności i najdłuższej żywotności.

Najwyższą jakość oferowanych produktów gwarantuje wykorzystanie najlepszych surowców, stosowanie nowoczesnych technologii oraz stała optymalizacja procesu produkcyjnego. Obecnie w portfolio produktowym marki CREATON znajduje się 29 modeli dachówek ceramicznych i cementowych, co w połączeniu z gamą dostępnych kolorów i powierzchni daje aż 247 kombinacji. 

Oferta marki CREATON obejmuje również gamę licznych systemów funkcyjnych, akcesoriów i dodatków. Umożliwiają one estetyczne wykończenie wszelkich fragmentów konstrukcji dachowej, skuteczną wentylację czy komunikację z kominem. Stoją na straży trwałości dachu i bezpieczeństwa wszystkich, którzy pod nim mieszkają. Stanowią gwarancję tego, że dach będzie zachwycał przez długi czas, zachowując wszystkie swoje walory techniczne. 

 Marka z tradycją

Pokrycie ceramiczne na każdy dach! Dachówki ceramiczne marki Röben z oferty polskiej i importowanej, w tym przesuwny Piemont, wielkoformatowa MONZAplus oraz Bornholm-esówka. Dach ceramiczny najwyższej jakości dopełniają akcesoria dachowe i dekoracyjne. Precyzyjny montaż klamer dzięki specjalnej konstrukcji zamka, nowoczesny design, łagodny profil dolnej krawędzi, szczelność pokrycia, doskonałe odprowadzanie wody.

Wienerberger jest wiodącym na świecie producentem pustaków ceramicznych ale również liderem w branży cegieł elewacyjnych i dachówek ceramicznych w Europie.

Wienerberger – obecna na rynku polskim od 1995 roku firma jest częścią globalnego koncernu Wienerberger AG,  który towarzyszy budującym inwestorom od 1819 roku. Połączenie prawie 200 letniej tradycji z najnowocześniejszymi technologiami powoduje, że od wielu lat zajmuje na polskim rynku pozycję lidera jakości i innowacji.
Siedziba koncernu Wienerberger AG mieści się w Austrii, w dzielnicy Wiednia Wienerberg, będącej kolebką firmy. Główna działalność firmy Wienerberger skupia się na produkcji ceramicznych pustaków konstrukcyjnych, ale koncern dostarcza także swoim Klientom ceramiczne rozwiązania na elewacje, dachówki ceramiczne, systemy rur ceramicznych i z tworzyw sztucznych oraz ceramiczne i betonowe bruki.

Nasze dotychczasowe działania pozwoliły na realizację wielu wspaniałych obiektów.

Doskonała jakość dachówek pochodząca z bawarskich glin i iłów. Wypalana na płasko w najnowszej technlogii. Indywidualny charakter i ponadczasowy kształt. Idealne do renowacji jak i w nowym budownictwie. Produkowana w wielu kształtach. Dostępność dodatków ceramicznych. Idealne dopasowanie spływu wody. Możliwość zastosowania klamer do łat, a także zapraw uszczelniających.

Dachkeramik Meyer-Holsen – Naturalnie glina.

Tradycyjne wartości, jakie firma Meyer-Holsen wyznaje od pokoleń, nie zmieniły się od 160 lat: odpowiedzialne zastosowanie naturalnych surowców, solidna sztuka rzemieślnicza i najwyższa staranność wykonania produktów z gliny charakteryzujących się najwyższą jakością.

Dzięki dwóm wysoce nowoczesnym zakładom produkującym dachówki w okręgu Minden-Lübbecke o najnowszym standardzie technologicznym gwarantujemy sprawną dostawę dużej ilości dachówek najwyższej jakości oraz pewne miejsca pracy w regionie.

Dlaczego Meyer-Holsen?

  • Ponad 150 lat doświadczenia w produkcji dachówki, bez reklamacji na mrozoodporność
  • 40 lat pełnej gwarancji
  • Gwarancja 20 lat na dostępność produktu
  • Dachówka z iłu łupkowego – bez dodatków chemicznych
  • Unikalna gęstość surowca – 1 m3 wypalonego materiału jest cięższy od tradycyjnej gliny co najmniej o 15%. Zbicie dachówki średnie to 5,1 Kn , kilkakrotnie przewyższa normę DIN EN 1304, która dopuszcza 1,2 Kn
  • Nasiąkliwość poniżej 4%, średnie 3,1%
  • Jako jedyni mieszamy dachówkę, aby uniknąć tego procesu na budowie
  • Najwyższej jakości glazura
  • Unikalny proces wypalania redukcyjnego – kolor ciemny uzyskany dwukrotnym wypałem, bez barwników chemicznych

ABC KLINKER – Finezja i innowacyjna pasja do cegieł.

Ciągły, elastyczny rozwój naszych materiałów budowlanych i ich dostosowanie do wymagań współczesnej architektury odbywa się w bezpośredniej współpracy z architektami, inżynierami i deweloperami.

Naszą troską jest produkcja ponadczasowych, trwałych, naturalnych materiałów budowlanych, możliwie jak najbardziej przyjaznych dla środowiska. Ludzkie zaangażowanie, etyczne postępowanie i odpowiedzialność społeczna są częścią kultury korporacyjnej ABC.